Cvičenie GA 1_20

Rihanna prichádza s koncertným DVD Loud Tour: Live At The O2


Bratislava 15. decembra (TASR) – Speváčka Rihanna určite potešila milióny fanúšikov na celom svete, keď minulý mesiac vydala v poradí siedmy štúdiový album s názvom Unapologetic. K deluxe verzii albumu vtedy pribalila aj DVD, kde ponúkla dvadsaťminútový dokument – takzvaný first look do zákulisia jej minuloročného koncertu v londýnskej O2 Aréne. Koho tento dokument naladil alebo len túži zažiť nezabudnuteľnú atmosféru show tejto barbadoskej krásky, dostáva do rúk nový nosič.
Rihanna totiž práve prichádza s DVD a Blu-ray diskom s názvom Loud Tour: Live At The O2, na ktorom prináša záznam takmer presne rok starého koncertu z Londýna. Rihanna v britskej metropole v decembri 2011 odohrala celkom desať beznádejne vypredaných koncertov, ale až tie posledné tri zaznamenala, nechala zostrihať a teraz ich ponúka ako spomienku na úspešné turné k albumu Loud.
V priebehu show Rihanna odohrala hádam všetky svoje známe hity a ponúkla aj niekoľko ukážok z vtedy čerstvo vydaného albumu Talk That Talk (vyšiel v novembri 2011). Tanečné hity, emotívne balady, krásne kostýmy, výborní tanečníci a úžasná atmosféra – to všetko ponúkla Rihanna vo svojej šou. Hity ako Only Girl (In The World), California King Bed, Rude Boy alebo We Found Love to iba potvrdzujú. Okrem samotného koncertu sa fanúšikovia môžu tešiť aj na pohľad do zákulisia celej tour a pár ďalších zaujímavých bonusov, ktoré Rihannu predstavujú nielen ako úžasnú speváčku, ale aj ako krásnu ženu.
Speváčka a modelka Rihanna (1988, Saint Michael, Barbados) sa v roku 2003 zoznámila s producentom Evanom Rogersom, ktorý dovolenkoval na Barbadose a ten ju pozval do USA, aby nahrala prvé demo snímky. V auguste 2005 vydala debutový album s názvom Music Of The Sun. Z tohto albumu je aj prvý hit Pon de Replay, ktorý skončil na druhom mieste v anglickej aj americkej hitparáde. V apríli 2006 vydala druhý album A Girl Like Me a v júni 2007 tretí album Good Girl Gone Bad so superhitom Umbrella, ktorý obsadil prvé miesta vo všetkých svetových hitparádach. Za túto pieseň získala cenu Grammy. V novembri 2009 vydala štvrtý album s názvom Rated R s hitom Russian Roulette, v novembri 2010 piaty album Loud, v novembri 2011 šiesty s názvom Talk That Talk a pred mesiacom novinkový album Unapologetic. V americkej singlovej TOP 40 mala zatiaľ dvadsaťsedem piesní, desať z nich sa dostalo na prvé miesto, medzi nimi skladby SOS v apríli 2006, Take A Bow v apríli 2008, Disturbia v júli 2008, Only Girl v októbri 2010 či Diamonds z novinkového albumu v novembri. V súčasnosti býva v kalifornskom San Diegu, na svojom konte má tri ceny Grammy.
DVD Loud Tour: Live At The O2 vychádza 17. decembra. TASR informovala Veronika Dvorská, PR manažérka spoločnosti Universal Music

(So súhlasom TASR - zdroj: TASR do každej školy)

POMOCNÉ ÚLOHY


 

 

 

 

 

*********************************************

1. KTORÉ TVRDENIE VYPLÝVA Z TEXTU V UKÁŽKE?

A. K deluxe verzii albumu Unapologetic Rihanna pribalila hodinový záznam z turné.
B. Rihanna na koncerte odspievala všetky skladby z albumu Talk That Talk.
C. Loud Tour: Live At The O2 je zaujímavý nielen hudobne, ale aj vizuálne.
D. O2 aréna v Liverpoole bola počas všetkých desiatich predstavení vypredaná.

2. KTORÉ Z TVRDENÍ JE NEPRAVDIVÉ?

A. Prvé demosnímky Barbadosanka nahrala v USA.
B. Album Pon de Replay priniesol jej prvý veľmi úspešný hit.
C. Grammy získala za pieseň z albumu Good Girl Gone Bad.
D. Skladba Diamonds vyšla na albume Unapologetic.

3. SLOVÁ album, tour, šou NAZÝVAME...

A. zdomácnené
B. internacionalizmy
C. expresívne
D. slangové

4. KTORÉ INICIÁLOVÉ SKRATKY SÚ VYSVETLENÉ SPRÁVNE?

A. PR - public relations
B. DVD - digital video disc
C. TASR - Tlačová agentúra Slovenskej republiky
D. USA - United States of America

SKONTROLOVAŤ ODPOVEDE
Mgr. Miloš Gábriš - ZŠ s MŠ Radošina 2012

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!