Cvičenie GA 1_05

BSK: Bratislavské bábkové divadlo predstaví novú hru pre deti


Bratislava 24. novembra (TASR) - V Bratislavskom bábkovom divadle, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), bude mať 30. novembra premiéru hra Naozaj. Doteraz nebola uvedená ani na českej, ani slovenskej scéne.
Hra pre deti v roku 2006 vyhrala 1. cenu v súťaži World ITI Congress v Manile. „Chceme, aby ľudia z regiónu, ale aj návštevníci bratislavskej župy mali možnosť kultúrneho vyžitia. A to isté platí aj pre ich deti. Preto som rád, že v Bratislavskom bábkovom divadle uvedieme aj predstavenie hry, ktorá sa môže pochváliť zbierkou svetových ocenení,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Hra pre deti s pôvodným názvom „Aaahr!“ je výtvorom Vladimíra Oravského a Kurta Petra Larsena. Jej hlavným hrdinom je vtáčik, ktorý postupne stretáva sliepku, kačku a orla. Pre priateľstvo s nimi je ochotný sa zmeniť, ale zlyháva. Po mnohých nezdaroch má pocit, že nie je na priateľstvo stvorený. No napokon sa všetko skončí šťastne. Vtáčik stretáva svoju vtáčicu, ktorá ho má rada takého, aký je. V Bratislavskom bábkovom divadle bude mať hra premiéru v posledný novembrový deň o 18.00 h.

(So súhlasom TASR - zdroj: TASR do každej školy)

POMOCNÉ ÚLOHY


 

 

 

 

 

_____________________________________

1. KTORÉ TVRDENIE VYPLÝVA Z TEXTU V UKÁŽKE?

A. Prvé predstavenie Naozaj v Bratislave bude 24. novembra.
B. Hra mala na Slovensku mimoriadny úspech.
C. Vtáčik v hre dosiahol svoj cieľ.

2. KTORÉ TVRDENIE JE NEPRAVDIVÉ?

3. SKRÁTENÝ VÝRAZ BSK JE...

A. skratka
B. značka
C. iniciálová skratka
D. skratkové slovo

4. SLOVO VTÁČICA JE...

A. archaizmus
B. nespisovné slovo
C. pejoratívne (expresívne-záporné)
D. synonymum

SKONTROLOVAŤ ODPOVEDE
Mgr. Miloš Gábriš - ZŠ s MŠ Radošina 2012

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!